je suis homo

23. února 2010 v 14:55 | ichos
Teď jsem dala na facebook písničku Globální oteplování od Nightwork. Určitě ji znáte, je jí všude plno. A pak jsem si uvědomila, že mám mezi přáteli dva gaye. Sakra. Snad se neurazí... Musí to být strašně zvláštní, když se do vás pořád někdo "ztrefuje". Je jasný, že jsou zvyklý a asi je jen tak něco nerozhází, ale přece jen jsem si říkala, že jsem si to mohla raději odpustit.
Tihle dva to nikdy nahlas neřekli, ale jde o to, že všichni víme, že jsou čtyřprocentní... Jezdí spolu na dovolené, všude mají společné fotky a jednou jsem zahlídla vzdušnej polibek, kterej jeden druhému poslal :-) Chci jen říct, že podle mě je taková láska naprosto v pořádku. Většina lidí se mnou asi souhlasí, ale už jen to, že to tady takhle píšu, značí, že úplná samozřejmost to není a já bych chtěla, aby byla. Jestli mi rozumíte :))
Nikomu tím svým vztahem neubližujou, snad jen holkám, které si na ně brousí zuby... Přesto bude někdo říkat, že "je to proti přírodě" a že "by mohli zatnout zuby a najít si ženské". Fakt síla, povím vám. Narodíš se, seš jinak orientovanej než většina lidí. Časem je to na tobě poznat. Část lidí tě považuje za podivína, část se ti směje, část se ti vyhýbá, část tě bere. Nebo to taky není poznat. Zdá se mi, že je to boj, kterej nekončí (ale to známe i my heteráci, že ;). Kdybych se narodila jako lesba, asi bych jednou ten "coming out" provedla. V tu chvíli, kdy se člověk svěří svému okolí, se to vlastně dozví všichni, protože tichá pošta funguje vždy spolehlivě. A já říkám - dlabat na to. Každej jsme nějakej. Raději říct, že jsem gay / lesba, než se užírat a trápit. Je to samozřejmě věc každého. Já bych to asi vyklopila, protože jsem taková - otevřená a nerada něco tajím. Někdy na to ale dojedu... V tomto případě bych volila raději být občas terčem vtipů, než vymýšlet nějaké výmluvy například.
Abych neodbočila - je mi jasný, že není jednoduchý jít s pravdou ven. Je to ve skutečnosti DALEKO těžší, než si vůbec umím představit. Jeden z těch mých známých už to tají léta a dokonce mu jedna kámoška hraje "přítelkyni".
Zkrátka a dobře, myslím, že Nightwork udělali dobrou písničku. Je teda šílěně vlezlá, ale zase říká: neboj se přiznat si (okolí), že seš gay. Paroduje zažitej stereotyp gayů. A taky to, že prej je dnes moderní být gay. Nevím, tohle moc nepozoruju. ;-) Spíš se mi zdá, že pánové o sebe začali víc dbát. (A pak slyšíme: "Ty vole, ten je nafintěnej, vypadá jako gay.") Ale to je něco docela JINÉHO, než být skutečný gay a není to vůbec špatný, pokud se to nepřehání.
Ale to už je jiná pohádka.

Tak dobrou noc, děti! ;)

P.S. Kluci, nezlobte se na mě ani na Nightwork, mám Vás ráda <3 Buďte nad věcí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xoxo xoxo | Web | 25. února 2010 v 21:37 | Reagovat

Ja myslim že vlastně není tak hrozný to sdělit okolí, já bych to asi řekla narovinu. Nic proti homo nemám. Myslím že je ale nejtěžší si to sám připustit a uvědomit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama