Valentýn nemá nikdo rád

15. února 2010 v 22:59 | ichos
Tak se mi zdá, že Valentýn je v našich krajích svátek poměrně neoblíbený. Dokonce jsem četla,že hodně lidí by raději strávilo tento svátek se svým psem než s přítelem / přítelkyní. Internet byl v posledních dnech plný diskuzí na téma Valentýn a řekla bych, že převažuje názor, že je to americký svátek, který nemá v našem kalendáři co pohledávat. Je komerční a lásku si přece můžeme vyznat kdykoli jindy, ideálně v průběhu celého roku...
Ne druhou stranu si myslím, že spousta lidí sice na Valentýna nadává, ale nakonec neodolá a něco své drahé polovičce koupí, popřípadě jí (jeho) líbá častěji a intenzivněji než jindy. A to je snad dobře, pokud to není vyloženě nějaká hodně umělá póza.
Všimla jsem si toho včera v metru. Párečky se měly rády tak nějak "veřejněji". Prodejci rudých růží jistě utržili. A to je dobře z ekonomického hlediska ;-)
Můj přítel dostal trenýrky. Není to sice vůbec nic originálního, ale budou se mu hodit:). Prostě jsem mu chtěla koupit něco, co potřebuje. "Není to k Valentýnu, koupila bych ti je tak jako tak". Ale pro sebe jsem si přece jen někde v duchu odškrtla splnění valentýnské "nutnosti". Člověk žije ve společnosti a když ta společnost šílí a kupuje trenky a čokoládu, odolávají jen ti nejsilnější (nejpaličatější, nejosobitější, nejsveřepější) jedinci. Sama jsem nedostala nic, můj K. Valentýna neslaví. Paličák:-)

Pak jsme zašli na (ne)valentýnský (ne)dělní oběd. K. byl švorc, tak jsem platila já. Nemám s tím problém, nežijeme v 19. století a jsem do jisté míry emancipovaná holka;-) Přece jen to ale ve mně hlodalo. Mohla bych si zase odškrtnout nějakou hloupou kolonku v hlavě, kdyby mě K. pozval... K. si toho všiml a dušoval se, že půjdem na oběd zase brzy po Valentýnu. Svátek skončí a on zase bude pozornější:-)

Mám za to, že nejcenější jsou chvíle, kdy je člověku fajn, cítí se tak nějak v rovnováze a užívá života (a to se mi bez ohledu na nezaujatost mého K. Valentýnem povedlo).
Taky se říká, že nejlepší věci jsou zadarmo. Byli jsme včera v galerii současného umění Dox. Zadarmo. Bylo to nejlepší:-)
Letošního Valentýna tak budu mít spojeného s fotkami bohémů z New Yorku (kteří jistě z velké části na nějaké svátky dost kašlali) a s úžasnými filmy A. Warhola, Michela Audera, obrazy z džínoviny a velkým, vzdušným prostorem v Doxu. Spousta současného designu je vystavena a dá se i koupit v místním krámku. Chtěla bych třeba krásný náhrdelník z barevných kuliček nebo hodiny z barevných drátků. Možná je jednou dostanu, ale něco mi říká, že to nebude na Valentýna;-).

Nicméně pro mě ten svátek asi nikdy nebude nějak zvlášť špatný. Je to sice vetřelec, ale ta legenda o Valentýnovi, který potaji oddával vojáky, se mi zkrátka líbí. A taky CHCI být k těm srdíčkům schovívavá. Make love not war. Howgh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥bells♥ ♥bells♥ | Web | 15. února 2010 v 23:06 | Reagovat

i můj názor!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama