Ostravo, Ostravo, černá hvězdo nad hlavou

6. května 2010 v 21:24 | ichos
O víkendu jsem byla v Ostravě. Moc se mi líbila. Vážně. Trochu pálily plíce, ale jinak jsem si to užila. Ve Vítkovicích se konal DEN OTEVŘENÁCH DVEŘÍ. Trocha průmyslíčku nezaškodí. Bylo ho tam ve skutečnosti hodně, víc než jsem čekala, fotili jsme se. Moje práce trochu souvisí s energetikou, tak jsem se tam skutečně vyžila. Pak jsme si dali s Kačerem pivečko v Radě a koktejl na Stodolní. Domotali jsme se na ubytovnu:)
Tramkou se přejede celá Ostrava, žádné zdlouhavé přestupy jak v Praze. Jsem velká fanynka Ostravakova blogu (kdyby NÁHODOU někdo neznal ostravak.bloguje.cz), tudíž jsme museli jet na sídliště Hrabůvka - tam totiž tento mág možná bydlí :)
Nevynechali jsme slezskoostravský hrad, na černé louce obdivovali bikery. No a stále nás pálily plíce! Jsme holt rozmazlení "čistým" pražským vzduchem;)

V neděli se hrál fotbal - Sparta versus Baník na Bazalech. Ostře sledovaý zápas. Kačer fandí Spartě, já přeju spíš Baníku:-) Hned zkraje zatkli snad 300 sparťanských fans, tak jsme byli v kotli skoro sami. Smáli jsme se tomu. Remíza potěšila snad obě strany a pak nás vezl bus střežený policií na nádraží. Bála jsem se hlavně toho, že jestli dostanu pendrekem, doma mě zrubou (a to je slabé slovo). Nezrubali mě ani Ostravaci, ani pak doma Pražáci. Naštěstí:-) Jen jeden podivný sekuriťák na Bazalech s potetovanou hlavou mě asi chtěl postrašit obuškem. Možná jsem si to jen špatně vyložila:-O. Pak jsme se jeli uklidnit do centra na pizzu - přece jen už jsme měli plné zuby jak fandů, tak policistů. Cesta zpět do Matky Stověžaté (přes noc) proběhla tak, že jsem ji celou prospala. Prvním ranním metrem vracíme se zpět. Příště bych tam chtěla jet bez těch fotbalových souvislostí. Jen se toulat městem a vzpomínat, co o něm psal Ostravak Ostravski. Jsem JEHO fanynka, na fotbal mě tolik neužije :-)

Tak končí moje Ostravian Rhapsody:)


A na tohle: Západ slunce ve městě, které prý není hezké. Nesouhlas!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaviota Gaviota | Web | 6. května 2010 v 21:34 | Reagovat

http://dulcemichelle.blog.cz/1005/finale-sonb-hlasujte-za-najlepsi-web prosím o hlas pre Gaviota. Prehrávam o 30 hlas. A ak by sa Ti chcelo, môžeš mi pomôcť niečo zohnať. :-)Aspoň keby si si to dala na blog.  určite ti to nejako oplatím

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 8. května 2010 v 15:42 | Reagovat

Bazaly jsou prý odvozeny od slova "bazal", což značí kámen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama