Červenec 2010

Mám toho tolik na srdci i na jazyku

23. července 2010 v 22:11 | ichos

Zdravím!
První červencový článek píšu až 23., hanba mi. Ale bylo toho tolik, spousta zážitků a chvil venku, takže mě to k počítači netáhlo.
Zítra mám jet na dámskou jízdu pod stan a teď padají z nebe litry vody, tak asi budu konečně sedět na zadku :)
Povím vám co bylo hezky popořádku.
Na konci června jsem byla na koncertu Green Day. Ohňostroje, trochu kýčovitý vystoupení, ale když zpěvák Billy Joe vběhl na začátku na podium, vážně mě to dojalo. Jsou to hvězdy a ačkoli je moc neposlouchám, znám skoro všechny jejich písničky. Zazpívala jsem si, vyřádila se a byla několikrát pokropena hasiči z hadice, páč tam bylo asi 50 stupňů a my čekali snad 5 hodin před začátkem kvůli dobrým místům. O ty jsme ale paradoxně přišli, když jsme se chodili občerstvit pivem (za 50 Kč, málem mi huba upadla :P) Jedna fanynka dostala od zpěváka kytaru (chvíli s ním jamovala) a málem se z toho složila :)
Na začátku července Rock for people. Vedro, pivo, hromada kapel a můj milý přebíhající od jednoho pódia k druhému. Mňága úžasná jako vždy (jejich saxofonista stál na jednom z koncertů vedle mě, rajské chvíle :). Dříve jsem byla po fesťácích děsně unavená, štvaly mě záchody toitoiky, moc lidí, fronty na sprchu. Teď už musím říct, že jsem vyrostla do takového stádia, že se na toto vše těším a má to pro mě své kouzlo. Jednou do roka :P
Hodně lidí se mě ptá, jací byli Muse, hlavní hvězfy festivalu. Byli dobří, jejich hudba plastická, bez chybky, plná všech možných vlivů, ale oni prostě působili, jako by stáli za sklem a nenavázala jsem s nimi ten pravý kontakt, jestli rozumíte.
Velký dojem na mě udělali Ginger Ninjas, kapela z USA, co všchny své koncerty objíždí na kolech (nejen v Americe, ale pocelém světě), jsou to ekologicky smýšlející lidi, kteří si elektřinu ke svým koncetům vyrábí šlapáním na kole. Zažila jsem jejich improvizace, hru na čelo, zpěv a byli takoví....opravdoví.
No a pak Editors, moje srdcovka, zazářili,stejně jako Morcheeba, z českých jsem viděla Vltavu, Blue Effect, bylo toho moc.
Koupila jsem si další kabelku, takže si začínám myslet, že trpít kabelkofílií.
Na cestě zpět nás nenabral bus (stavěl jinde, než nás informovali), tak jsme spali na autobusáku a pak jsem jela rovnou do práce. Špinavá, opálená, v zelených "klaunských" kalhotech co jsem na festivalo zakoupila, protože mi poslední večer byla zima.:D

No a minulý týden jižní Čechy, Jindřichův Hradec. Jízdy lokálkou k vodě a komáři. Miluju to tam, chodím ráda po to malém městě /no jo, my Pražáci, všem městům říkáme, že jsou malá, pokud není větší než Praha :P/. Nakukuju do obchůdků, píšu pohledy, koupu se. Našla jsem asi 6 rybníčků vedle sebe, o kterých jsem nevěděla (a to tam jezdím každé léto!). Jedla jsem sumce a jela parním vlakem. 

Říkám si, jaké by to bylo bydlet v takovém městečku? Přitahuje mě blízkost k přírodě, možnost jezdit víc na kole i víc prostoru (bydlím v garsonce, v Hradci máme domek). Ale možná by mi chybělo větší kulturní vyžití. I když i zde se snaží, koná se tu leccos a jedno kino přece stačí :) atd. Krámy mají, hospody taky. No tak o co jde? Koupání na jedničku, v Praze nám pořádné chybí.

Horší by to bylo s prací. Taky kamarádi a rodinka by mi chyběli - celou bych ji jistě nepřestěhovlala. Ale zase by mi vyhovovala menší soutěživost, menší orientace na kariéru, výkon než v Praze . Ou jé-někdy je tak těžké se rozhodnout. Pak taky praktické věci -v Hradci chybí topení jsou tu jen kamna.

Toto jest foto z domova:


Mějte se fanfánové


ichos