Den blbec

9. srpna 2010 v 20:17 | ichos
Dneska se mi nedařilo. Průser v práci, asi to znáte. Šéf se mi ozval a nebylo to příjemné - 2 maily, při kterých člověka napadají samé černé myšlenky. Jde o to, že jsem nepřesně napsala zprávu, což zřejmě poškodilo důležitého klienta. Ale nechci tady jen brečet (toho jsem si dneska užila dost). Beztak (pokud nedostanu padáka) se to přežene a bude zase dobře. K čertu s mojí roztržitostí, nesoustředěností, ... a vůbec.

Někdy si říkám, že mě rodiče, nebo spíše mamka (naši jsou rozvedení) vychovala tak, že neumím věci řešit s nadhledem. Jsem trochu rozmazlená, urážlivá a ráda si pak sypu popel na hlavu (jako třeba teď:). Špatně snáším kritiku - pokud se teda nekritizuju sama. Ráda se lituju. A za chvíli mi bude tolik let, že už to prostě nebudu moct svádět na mamku. Zkrátka už jsem dospělá a nemůžu se vymlouvat. Ale na druhou stranu jsem ráda, že mě máma naučila nezávidět a nepovyšovat se nad druhé. Žít s lehkostí. Jen občas to nejde, a to se pak začnu utápět. Jako dneska. Život není peříčko, říkám si celý den. Moc si to neulehčuju.
Víte co? Včera jsem byla na výstavě Egona Schieleho v Českým Krumlově. To byl naopak krásný den. A kdo neznáte tohoto malíře, určitě si o něm něco najděte. Maloval hlavně akty, ale taky města, figury však převažují. Člověk kouká na ty obrazy a nutí ho to přemýšlet o lidech, jací asi byli na začátku 20. století, kdy Schiele žil a tak.

Obrázek nahoře je však od jinýho malíře, je to Josef Bolf, také můj oblíbenec. Tenhle jeho obrázek (samo že ne originál, bohužel) mám vystavený doma. A pohledy s obrázky Schieleho jsem si teď vystavila vedle postele.
Přemýšlím o tom, jaký to asi je živit se "volným řemeslem". Žádné ranní vstávání, ale žádná výplatnice, že :) Ale je to svoboda, zvlášť pokud nezastáváte názor, že peníze zajišťují člověku svobodu. Nikdo vám neposílá káravé maily. Nemáte kolegy. Nemáte stravenky. Práce je pro vás terapií.

Vážně nevím. Co myslíte - je lepší chodit do "normální práce", nebo malovat, sochat, hrát, zpívat? Asi jak pro koho, že. Ráda bych v životě zažila obojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 9. srpna 2010 v 22:04 | Reagovat

jsem na volné noze a jsem tomu rád, protože jsem do jisté míry pánem svého času a mohu nadávat jen sám na sebe...
Schielovy obrazy a hlavně kresby jsou depresivní, ale taky je mám rád... mám doma jeho monografii a občas si je rád prohlédnu...
máš pravdu, není vždy snadné se dívat na věci s nadhledem, ale aspoň se o to snažíme :D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. srpna 2010 v 18:03 | Reagovat

Nejlepší je dělat to, co člověka baví.

3 Vlastimil Vlastimil | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 4:50 | Reagovat

Moc hezký článek =).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama