Září 2010

Vlaky

23. září 2010 v 12:00 | ichos
Je to zvláštní (mně to tak připadá), jak některý věci na nás působí dobře a jiný ne. Asi taky záleží na tom, jak to co jsme měli rádi, když jsme byli ještě malé a prťavé:) Co se nám vrylo do paměti a vždy když se to vynoří, musíme se pousmát (nebo naopak se zhrozíme, ale takové nepříjemnosti probírat nechci).

Z tohoto důvodu (a má to kořeny v dětství) miluju
- karamelky
- jízdu na kole
- objímání
- roštěnou na houbách
- houby
- kolotoče (hlavně řetízák)
- výstavy (naši nás na ně dost brali)
- zoo
- léto
- mraky, vodu, pláže
- letní podvečery, badminton
- divadlo (už Prodaná nevěsta ve 4 letech byl nezapomenutelný zážitek:D)
- čisté peřiny
- když mi někdo uvaří a prostře
- ptáky
- cestu vlakem

To poslední mám vážně hodně ráda. Dlouho jsem upřednostňovala spíš autobus (je to trochu levnější), ale pak jsem si pořídila pejska a zase začla jezdit vlakem,protože se psem je to pohodlnější než bus. Víte co je pro mě vrchol štěstí? Začátek července, jedu vlakem do jižních Čech, v uších sluchátka a koukám z okna. Krajina ubíhá, léto voní, pes po mně pokukuje. Jsem sama v kupé a vítr mi cuchá vlasy.

V Jindřichově Hradci jezdí úzkokolejka. Od malička to byl náš dopravní prostředek k vodě, každé léto. Taky na houby, na výlety. Pohoda, žádné starosti kde zaparkovat auto, aby ho nikdo neukrad.

vlak


Letos se mi s babi stalo, že lokálka (tak říkáme úzkokolejce) nepříjela a my zůstaly trčet v obci Malý Ratmírov. Bylo krásně, tak jsme kecaly a doufaly, že ještě přijede, jinak bychom asi volaly taxi, což v osadě mezi lesy působí vtipně. Nakonec přijel parní vlak (vozí tu v létě turisty) a já měla zážitek na hodně dlouho. No jó, v ALbeři se nám porouchala mašina. Tak pojeďte, máte to zdarma, povídá průvodčí a pak už jen drncání, štěkot mého psa, kterému se ty otevřené vagónky moc nelíbily a nekonečná svoboda.
Jednou někdo řekl, že by chtěl, aby jeho poslední ceta v životě byla vláčkem z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Je to pateický. Ale já chci taky ;-)

nádr

Babí léto a vůbec

17. září 2010 v 19:47 | ichos
Dobře, tak ještě nepůjdu vyndat pračku a napíšu na blog.
Čtu teď skvělou knížku - jmenuje se Zmizet a napsala ji Petra Soukupová. Vřele doporučuju, je trochu pochmurná, ale hlavně hodně pravdivá, a to se mi líbí. Není nad to, když někdo umí vystihnout, jak to chodí v mnoha rodinách, když někdo chápe dětskou duši, je citlivým pozorovatelem i posluchačem v běžných situacích a pak to takhle pěkně hodí na papír. Cesta metrem do práce a z práce už není s touhle knížkou tak nudná a dlouhá a ospalá. Až ji dočtu, zase začne období louskání deníku Metro, horoskopů a podobných blbostí. Anebo mi někdo doporučíte nějakou jinou dobrou knížku. Díky:) Ale žádné Běsy, to se do metra nehodí...
Dneska jsem zažila, co to je, když bolí ruce od počítače. Fuj. Moc práce a ani nevím, jestli je to, co dělám, zrovna smysluplné, ale líbí se mi, že můžu částečně pracovat z domova, poslouchat rádio, povídat si se psem a vůbec dělat "v práci" - doma, co se mi zamane. Mám teď docela přehled o ekonomice, ale co je mi to platný, když bych ze všeho nejvíc chtěla ležet někde u moře. Nebo chodit třeba po turistický značce:) To první ale víc. Zanedlouho mě čeká dovolená a já si tak říkala, že někam pojedu. Milý ale volno nemá, tak se mi k moři nechce. Přece jen - pokoj pro jednoho, to je smutný příběh ;-) Uvažovala jsem, že bych zajela do Beskyd, kde to mám ráda. Ale ten pokoj pro jednoho by mě stejně neminul- pokud bych teda nespala někde ve stanu a na to bude kosa. Anebo si vzít dvoulůžák a na druhou postel uložit hafana. Takzvaný double - dog room :)
Nakonec ale budu asi doma a učit se. Budu hodná holka, beztak už je to s mým studiem napováženou.
Jinak se mám fajn. V týdnu jsem byla na oslavě v hospodě a zase zjistila, že kamarádi jsou něco nenahraditelnýho. Zasmála jsem se, dostala čokoládu, hrnek a krásnou pusu na tvář :) Pak jsme řešili, že by chlapi měli nosit skotské sukně, takže už mám pro milého tip na dárek k Vánocům Zcela vážně.
Zítra mě čeká vinobraní. Prostě si budu užívat burčáku a babího léta, tak ať kouká být hezky! Jediné, co mě krapet štve, jsou určitý lidi v práci, ale nic není jen růžový, že, pak bychom neměli možnost srovnání. Naopak s některými je mi tááák dobře. Modří vědí. A víte co? Miluju komplimenty a v týdnu zrovna...ale nic;)

Tak já jdu vyndat tu pračku...

Zámek J.Hradec

7. září 2010 v 19:14
Zdravím všechny,
na začátek si chci zavzpomínat na svou dovolenou v Jindřichově Hradci. Jezdím tam od malička každé léto, a tak má to město pro mě velký význam i kouzlo. Dokonce si kupuju v Praze jogurty, co se v JH vyrábí :D Letos jsem tu stihla koupat se ve studené pískovně (v srpnu se dost ochladilo, zrada), houbařit s bratrem a divit se jeho "mobilní GPS", která nám kupovivu našla cestu a taky jezdit na milovaném kole, pít pivo v Hauzrově sanatoriu a běhat s kokrem po luzích a hájích České  Kanady (tak se říká oblasti mezi Hradcem a česko-rakouskými hranicemi, kde je mnoho rybníků, lesů a bludné balvany).
Dneska sem přidám několik fotek jindřichohradeckého zámku. Jsou zde tři prohlídkové trasy (na všech jsem byla asi tak sedmnáctkrát ;). Tady  máte zámek v celéj eho kráse s hladomornou, dále je tu černá kuchyně a prý se zde zjevovala Bílá paní Perchta z Rožmberka. Pokud měla červené rukavičky, značilo to požár. Uáááá.
Toto je městská brána, jmenuje se Nežárecká. Bohužel fotku trochu hyzdí to světlo.
Podhradí, můj milý a pes. V tom žlutém domečku byl ještě vloni sex shop, naštěstí ho zrušili. Nejsem žádná puritánka, ale tohle sem nepatří. (Pak jsem koukala, že zmíněný krám přestěhovali ke kostelu).:)
Zde je Hauzrovo pivní sanatorium, jde točí Bernard, Velvet, sedí se u řeky Nežárky, hotová romantika. Obsluhuje tu tlustý pan Hauzr, kolem jezdí lidi na loďkách, kočky sedí na stolcích a je to paráda, jen nesmí přijít povodeň.
Rondel je prý nejkrásnější barokní stavba na sever od Alp. Může být :-) Konají se tu svatby a vnitřek je bohatě zdobený, vše ve zlatě - až oči přechází. Nenechte si ujít, pokud do jižních Čech pojedete.
Tak pac a pusu!Hrady a zámky jsou někdy nudné a přiznám se, že já taky občas na prohlídkových trasách usínám. Nikoli však v Hradci (jak jste asi poznali, trochu zdejšímu zámku nadržuju;). Přijeďtě, dejte si točenou zmrzku, která je nejlepší na světě, pak oběd (nebo obráceně) a bude Vám prostě fajn :-)