Čo bolo a čo jest

15. října 2010 v 18:05 | ichos
Sedím si hezky doma, piju čaj s citrónem (ten citrón za mnou přicestoval z Kalifornie, tedy máma mi ho přivezla a má hrozně moc šťávy, kterou jsem se samozřejmě pokecala) a koukám, jak můj pes spí v mojí posteli s mým polštářem pod hlavou. Myslím, že má rád podzim, protože procházky jsou kvůli počasí kratší a může se válet doma a lebedit si.
Já jsem si dnes taky po práci lebedila - usnula jsem a zdálo se mi, že jsem na koncertě mé milé Mňágy, kde mi Petr Fiala - zpěvák - osobně předává jejich vinylovou desku. Pak jsem se (docela nerada) probudila a šla volit.

Slyšela jsem vedle šramotit sousedy, kteří jsou takoví dost aktivní a každý pátek jezdí na chatu. Vyběhla jsem teda, abych se s nimi nepotkala (vždy táhnou dost věcí a ve výtahu by bylo nabito), brala schody po dvou a pak se s nimi potkala stejnak ve volební místnosti, což mi přišlo vtipné a jim taky. Někdy mě mrzí, že nemáme chatu, kde by si člověk pekl buřty, trhal maliny a válel se tam na dece. Na druhé straně nemáme chatu, kde by člověk tahal sekačku, plel a musel sekat dříví - prostě v létě to chybí, ale teď jsem ráda, že budu pěkně v Praze, sledovat volební studio, pak půjdu do kina  a na jídlo a budu líná a městská a vůbec ne přírodní. Proč taky,když mrholí a musela jsem vytáhnout zimní bundu.

V práci máme kolegyni, která mluví docela sprostě a je taková "voražená". Myslela jsem, že štve jen mě a na kluky naopak její vyzývavý oblečení působí dobře , ale bavila jsem se s kumpány a prý jim taky leze na nervy. Jeden kamarád ji nazval čarodějnicí. Prý žena má být éterickým protipólem muže. To si úplně nemyslím, má být hlavně svá, ale chovat se slušně a nesobecky, což teda tady neplatí. Tahle kočka vždyky zatáhne žaluzie, aby na ní v kanclu nesvítilo slunko a nezeptá se třeba - nevadí vám to? Mně to totiž vadí, bo pak nic nevidím, že. Ale hlavně mi vadí její celková vyčůranost.

Vedle v kanclu se dnes pouštěly hitovky od Neckáře, ale taky Šmoulové, Kamarád do deště a já skutečně neváhala a brzo odtud vypadla. Člověk by potřeboval panáčka Zelené a taneční parket, aby tento hudební výběr zvládl.

Včera jsem se bylo mrknout ve škole, něco zkonzultovat s mojí vedoucí práce, která je hodná a vše se mi snaží laicky vysvětlit, což je v mým případě zapotřebí. Potkala jsem tam známé profesory a zjistila to co už dávno vím - všichni studenti jsou mladší než já. Pánové na recepci školy začali sbírat postavičky z kinder-vajec a profesor M., jehož předmět jsem dělala natřikrát bude dědečkem. Z jeho předmětu neumím vůbec nic, ale pamatuju si, že se hezky usmíval a měl pochopení. Já si však připadala jako blb a stránky sešitu měla pokreslené různými obrázky a slovy a vybarvené a kdovícoještě. "Kolegyně, měla byste si tu knížku příčíst ještě jednou a vytěžit z ní víc," řekl mi jednou. Neplánuju to, ale kdoví co mě v životě potká a třeba jednoun budu CHTÍT víc tomu rozumět. Teď nikoli.

Tak servus a kochejte se květenou, co stála před jindřichohradeckým květinářstvím. Vřes je taková báječně podzimní rostlina.
.Zde vidíte mnou fenku, sedí u dveří domku přítelova dědy, ale v zásadě je to pes DOMÁCÍ.

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 17. října 2010 v 0:45 | Reagovat

Takovou "borku" bych musela asi liskat :).
Mně osobně taky vadí, když někdo - třeba i ve třídě - zatahuje žaluzky, sluníčko mi nevadí, naopak, a potom - jak říkáš - nic nevidím.
Chatu sice nemáme, ale zato žiju v rodinném domku na vesnici, takže válení se na dece, sekání trávy atd. si užívám celoročně až až :D.

2 Jarka Jarka | Web | 18. října 2010 v 20:06 | Reagovat

Soužití v jedné kanceláři je někdy hodně komplikované. Pamatuji, jak jsem jeden čas seděla se dvěma kuřačkama a i když na všech dveřích byla cedule, nekuřácké pracoviště, za těmi našimi se bánilo od rána do odpoledne. A každý, kdo přišel si automaticky zapálil taky. No nic, to už odnes čas. :-D
Tvoje fenka hlídá dědův dům, jak kdyby jí patřil. Moc jí to sluší. :-))

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 18. října 2010 v 20:37 | Reagovat

Soužití je zapeklitá věc.

4 Fredy Kruger Fredy Kruger | 18. října 2010 v 22:29 | Reagovat

" Co naplat, že je neděle !
opět byl vytlačen z postele
mojí  německou dogou !
.... začala levou nohou,
ta potvora !  jak nenápadně !
... pak navalila se bezpříkladně
celou svou hmotou je na posteli
... já zjišťuji, že jsem pod postelí " !

Robert Szuk vylez zas nahoru...
ve tmě.... " vše jako v hororu " !
tlak vrůstá..... " toto je na pěstě" !
... muž zuřivě drží se pelestě ....

5 ichos ichos | Web | 19. října 2010 v 17:28 | Reagovat

[4]: jé, Fredy mi tu básní, to jsem si vždy přála :-D

6 Allen Allen | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 19:42 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama