Flóra (a nemyslím to máslo)

6. října 2010 v 16:06 | ichos
Mám moc ráda kytky a když se podívám z okna, tak je nejvyšší čas sem dát nějaké fotky na připomínku léta a barev. Stromy už se sice zbarvují, ale přece jen jsou to barvy podzimní, tlumené, které nás už tak trochu připravují k zimnímu spánku.
To tahle růže nebo měsíček lékařský září úplně jinak. Dělá to zkrátka slunce.

.

.
Vždycky mě mrzelo, že můj kluk není moc na kytky, respektive nerad je dává. Zastává názor, že řezané kytky jsou vlastně proti přírodě, řezání pestíků a tyčinek je podle něj nemravný. Ne, můj kluk není blázen, řekla bych, že jen nerad kupuje kytky / jde po ulici s kytkou.
Vloni jsem k narozkám dostala kytek několik, a tak mi došlo, že už jsem asi velká holka. Obdržela jsem několik slunečnic, mých oblíbených. Myslím, že když začnete dostávat kytky a muži vám občas podrží dveře, je to znak, že už jste VELKÁ holka.
Když jsme začali s K. chodit, jednou přelezl plot zahrady a naškubal pro mě hrozně moc kytek, pak v ulici odrbal jakýsi keřík růží no a já byla v sedmém nebi. Vandalismus, který potěšil. Teď už mi kytky netrhá, řezaný z předsvědčení či jinýho důvodu nekupuje, ale neřekla bych, že na mě nemyslí, občas mi třeba koupí oběd nebo lístky na koncert. Náš vztah se vyvíjí, holt.

Já mám spoustu kytek v pokoji, stěhovaly se se mnou a mám k nim vztah. Jednu voskovku mám už snad 20 let a pěkně smrdí, když kvete. Je táhlá a dlouhá a asi nesmrtelná. Doteď mi ale vrtá hlavou, kam zmizela má dlouhatánská voděnka, kytka, kterou jsem měla ve starém bytě a už ji nemám. Achich, možná uvadla a už si to nepamatuju, ale stářím by možná trumfla tu voskovku. Pak mám dvě fialky, kaktus v hrníčku, co jsme dostávali ve škole k maturitě a fíkus benjamína od bratra, kterýho si cením. Fialky neustále rozmnožuju, protože se mi líbí, jak rychle pouští kořeny. Potřebovala bych víc místa, pořádnej barák na kytky. Dřív jsme je mohli mít na chodbě paneláku, ale z požárních důvodů to zatrhli. Na oknech zvenku taky nesměj být, prý kvůli nové omítce. Tak jsem kytky z chodby přestěhovala k mámě, kde jsou požární pravidla méně přísná.

V Jindř. Hradci máme úplně malinou zahrádku, řečenou "dvoreček". Za komančů se rozhodli, že přes naší velkou zahradu povede silnice, tak nám nechali jen kousek, kde máme pár smrčků (který reagujou na smrad ze silnice a trochu rezaví) a několik kytek - viz fotka.

.
Jezdíme tam jen v létě, takže je asi dobře, že nemáme velikou zahradu - kdo by se o ní staral? Už takhle podle jedné z legend moje mamka chtěla jednou stříhat dvorek nůžkama, hehe. Teď máme jakýsi vyžínač - tak tomu říká bratr - a je to posekané za chvíli. Ale stejněje škoda, že ta stará zahrada je v tahu, prý tam byla i studna, víno, jabloně a hlavně klid a prostor.

Teďka máme na plotě přidělaný vlnitý plech, aby tam bylo trochu příjemněji. Nejčastěji na dvorku sedí babi, pije kafe, my jsme tam letos s bratrem čistili houby a to je tak vše. K.se tu učil a pak za zvuku brzd a klapání semaforu ve velkém vedru usnul.

Ještě dodám, že mám ráda zahradnictví (v JH ho zrušili ale ráda jsem tam nakukovala do skleníků), pak taky často čučím do zahrad nebo trhám lidem přes plot ostružiny nebo jahody. Ale pšššt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 6. října 2010 v 16:44 | Reagovat

My nemáme zahrádku žádnou, takže praktikuji to koukání po cizích. Ráda se procházím ve vilových čtvrtích a koukám do předzahrádek a rozveselí mě když vidím vodníka u jezírka, nebo trpaslíka s lucerničkou. :-D Voskovku mám taky už stolet, ale přestala potvůrka kvést, což je možná dobře, protože tak silně voněla, že nám pokaždé přilákala do bytu (do prvního patra)venkovní mravence. :-))

2 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 6. října 2010 v 18:20 | Reagovat

Moc krásné fotky, kytky mám taky ráda, akorát že mi žádná moc nevydrží, zapomínám je zalívat :D.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | 6. října 2010 v 21:07 | Reagovat

Já v Praze courám po botanické zahradě Na Slupi a kochám se.
Taky nemám rád řezané květiny.
V rabótě pěstuji ostnaté, strašně už velké pachypodium.
A chválím tvé fotky květin. Potěšily mne v tom dnešním kalném dni.

4 Jarka Jarka | Web | 14. října 2010 v 17:46 | Reagovat

Chtěla jsem si zahlasovat v anketě a nějak si nemůžu vybrat, že bych byla nenamíchací?! Asi si vyberu - když nemůžu usnout. :-))
Hezký podzimní večer, přeju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama