Walking on sunshine

29. října 2010 v 18:07 | ichos
Včera jsme slunečný státní svátek využili k návštěvě centra Prahy. Bratr nás tam hodil autem (bydlím na okraji Prahy) a i když jsem se trochu styděla, že přispívám k přeplněnosti centra auty, aspoň jsme s bratrem popovídali. Měl tudy cestu, tak se snad ani nemusím stydět za tento "neekologický počin";)
Brácha nás "vyhodil" s auta na Jiráskově nábžeží a my se prošli s K. kolem vody, ke "zlaté kapličce" a pak už nás nábřeží plné turistů trochu omrzelo, tak jsme zabočili za Hollarkou doprava po schodech dolů. Úzké uličky mám moc ráda a pokud nejsou součástí někajé trasy v průvodcích, a tudíž se tam nevalí davy řvoucích Anglánů, může to být docela romantické místo.
Tady je rorunda, kterou jsme záhy uviděli. Teď jsem se dočetla, že je to vlastně kostel sv. Kříže Menšího. Buď jak buď - na první pohled jasná románská stavba, zřejmě později sloužící jako kostel.

Brzy nato jsme se dali směrem k Betlémskému náměstí (nezamýšleli jsme to - jen jsme se tak toulali, což mám nejraději). Slunce nás hřálo do zad, co víc chtít. Tenhle komín a krejčovství, dýchající starými časy, jsme potkali cestou.

Takový dům musí být příjemný pro život- tam bych se ráda vracela. U nás na Jižňáku je to taky fajn - jen nám tu chybí taková krásně se  pnoucí rostlina.
Tohle je Betlémské náměstí, na kterém stojí Betlémská kaple, tu jsem ale nezachytila. Jako děti jsme tu často trávili víkendy v Náprstkově muzeu. Vždycky se mi tam hrozně líbily sochy indiánů a eskymáků a trochu jsme se jich i bála.

Tady jeden průhled - vedle Betlémské kaple, v níž kázal Mistr Jan Hus. (Ještě se vynořují maturitní znalosti;)

Kdo pozná, kde to je?
Poradím, že chvíli před pořízením té fotky odbila 3. odpolední.

Výstava Císařovského obrazů se mi líbila - byla jen malinká a platilo se 5 Kč, což mě trochu mrzelo, protože umění ráda podpořím. Líbily se mi hlavně akvarely z cest, ale i třeba "Člověk s klíštětem":) Zajděte tam, ať jste v obraze:)
Pak jsme chtěli jít na pivo Ke Zlatému tygrovi, kam chodil i Hrabal a zjistili jsme, že bez rezervace nemáme šanci. Tak jsme se odebrali domů a já zachytila ještě klasiku - Hradčany, Sovovy mlýny a Novotného lávku.
Takový podzim si dám líbit. Pak si chtěl K. koupit běžecké kalhoty, což jsem mu trochu překazila, jelikož jsem propukala v hlasitý smích. Dali jsme si zmrzlinový pohár (stejný nápad mělo asi třicet dalších, tak jsem si užila hezkou frontu) a K. trochu vyčítavě říkal, že ty kalhoty by se mu v zimě na běh hodily. Jsem hrozná, ale muži v legínách mi prostě způsobují záchaty smíchu. I když jde o tak hezkou věc jako je sport. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 29. října 2010 v 19:38 | Reagovat

Ichos, díky za nevšední procházku Prahou. Ten dům porostlý psím vínem vypadá moc hezky, škoda, žes pro mě nepražandu, nezabrala i Betlémskou kapli, lidé asi koukali na Orloj a závěrečné tři snímky jsou pražská klasika. Netušila jsem, že se dnes ještě stihnu mrknout do Prahy a stalo se! :-))

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. října 2010 v 21:21 | Reagovat

Zlatej tygr je lákadlo na tůůůůristi!

Ale dneska byla Praha opravdu zlatá.

3 Keia Keia | Web | 30. října 2010 v 9:36 | Reagovat

Nedávno jsem si přestěhovala z centra na Jižňák a i když činžáky v centru jsou útulnější, soukromější, na paneláky prostě nemají. Věř mi, zažila jsem v bytě v jednom z těch domů 4 stupně :D

4 ichos ichos | Web | 30. října 2010 v 10:16 | Reagovat

[3]: ze stejného důvodu se můj brácha stěhuje ze Smíchova. Měl tam hroznou zimu a i tak ještě doplácel majlant za teplo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama