Křeslice a vůbec

4. listopadu 2010 v 15:39 | ichos
Jak jsem slíbila v minulém článku, přikládám sem zbytek fotek ze soboty, kdy jsem s pejsanem vyrazila na "túru" po okolí. Minule jsem se s Vámi rozloučila fotkou ze statku u Milíčovského lesa, přidám sem ještě jednu odtamtud, je na ní také domácí zvíře, které sice nesnáší vejce, ale zase umí člověka docela dost rozveselit, třeba když lítá z ničeho nic dokolečka jako zběsilé a vy nevíte proč :-D

.


Pak už jsme zašly do Milíčovského lesa, což je přírodní památka, hodně starý les na okraji Prahy sousedící s Jižním Městem. Třeba pražský Hostivařský lesopark byl vysázen v 70. letech, ale Milíčák je o dost starší. Taky se víc podobá klasickému lesu. 
Tady vidíte Milíčovský rybník, jako malí jsme se tam i koupali. Rostou tam chráněné žluté kosatce a žije spousta kačen a labutí a už se tam zkrátka lidi moc nekoupou, aspoň myslím.:)


Na cestě - Jack Kerouac;)

.

Tohle je Fantův mlýn, stará chátrající budova, kde teď sídlí stavební firma a někdo vedle na zahrádce udělal osvěžovnu - malou zahradní restauraci. Tenhle mlýn je už součástí Křeslic a ty jsou zase součástí Prahy, ač je to k nevíře. Je to vesnička je od Jižního Města asi 5 minut autobusem.

.

Křeslice mají výhodnou polohu, takže se tu začaly stavět taky nové moderní baráky, které vypadají jako přes kopírák, ale snad má aspoň vesnice díky tomu víc peněz.
Tady je domeček - původní, poetický, zkrátka jiné kafe než "satelitní městečka". Ale ruku na srdce - bude v něm asi chladněji než v těch nových domech ;)

.

I v Křeslicích se vám může stát, že skončíte pod mostem ;-)

.

V sobotu bylo mimořádně krásně, tady už tedy slunce zapadalo, ale stejně dělá hezkou atmosféru.

.

Bus domů z Křeslic mi jel za 5 minut po příchodu na zastávku, měla jsem kliku a to jsem se ještě zdržela focením kapličky kousek od návsi. V Křeslicích bydlí taky jedna moje kamarádka ze střední a trávila jsem u ní dvakrát pár hezkých prázdninových dní. Taky jsem v místní pizzerii slavila narozky a přejedla se lasagněmi, ale to už je jiná pohádka. Ahoj!

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 4. listopadu 2010 v 17:54 | Reagovat

To je moc hezká součást Prahy. To koukám, kde všude je člověk pořád ještě v hlavním městě. Líbí se mi starý mlýn, i ten domeček u rybníka. Taky se mi líbí měkké světlo zapadajícího slunce a bílá kaplička. To byl parádní výlet!

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. listopadu 2010 v 12:00 | Reagovat

Ten Fantův mlýn má parádní světlo. Vyvedené foto.

3 pavel pavel | Web | 11. listopadu 2010 v 16:03 | Reagovat

hezkej výhled na té poslední :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama