Únor 2011

I love my key board

25. února 2011 v 16:04 | ichos
Mám ráda svoji novou klávesnici. Klidně si mě považujte za fetištistku, ale ... já ji mám opravdu ráda:-) Stalo se totiž, že můj notebook (chvíli poté, co jsem si ho chválila) začal zlobit - snad abych nekoukala ma ten svět jen růžovýma brejlema. Přestalo psát písmeno N. Nikdy bych si nepomyslela, že je obsažono v tolika slovech a že jeho nefukčnost ze mě udělá vyšilující neurotickou pisatelku. Rádcové tvrdili, že na klávesu musím víc tlačit, že mám písmenko vkládat pomocí ctrl+v a podobně. Nakonec jsem sklopila uši a zaběhla do elektra. Nevěděla jsem, jakou klávesnici vybrat, přičemž když jsem chtěla hlavně co nejlevnější, můj hlavní rádce si klepal na čelo. Tak jsem vybrala pěknou, napodobující Mac (asi), která byla už skoro rozebraná neboli poslední tři kusy k mání. To mě převědčilo. To jsou iracionální důvody, co? Ekonomové by se divili :P
Teď ji mám doma, ťukám do ní a činí mi to radost doslova fyzickou. Snad klávesnici ta pochvala nestoupne do hlavy a nezačne kout pikle, jak se porouchat. Ale co - určite v elektře doplňují zboží. Pro jedno kvítí slunce nesvítí :)

Máme rádi komplimenty!

24. února 2011 v 17:34 | ichos
U nás v domě probíhá oprava elektroinstalace. V přízemí se kolem výtahu trousí spousta chlapů v montérkách, většinou tedy stojí na štaflích, ruce vzhůru a do řevu z vrtaček volají: "Podej mi štípáčky! Podá mi někdo štípačky?!?!" Včera jsem i přes vrtání, které neustávalo po mnoho odpoledních hodin, usnula. Dnes taky. Může za to krutá zima za okny a taky moje lenost a taky luxus v podobě volného odpoledne. Kdo zná, jaký rachot dělá vrtačka v paneláku, pochopí, že skutečně musím být medvěd (jezevec), abych v tomhle usnula. Proklínala jsem mezi jednotlivými sny ty chlápky i představenstvo družstva za to, že naplánovali výměnu kabelů atd. zrovna na tento týden. (Zapomněla jsem podotknout, že můj přítel je v Anglii, tím spíš tu mám klid, který, jak vydíte, využívím velmi pestře:) No, popojedem:)
Nesvítí nám v důsledku této domovní rekonstrukce světlo na chodbě, takže když večer odemykám, držím jednou rukou vodítko, druhou klíče a nohou zase dveře od výtahu, aby házel světlo a já mohla odemknout. Je to vpravdě sisyfovská práce a já jsem naposledy z plna hrdla zařvala "doprdele!". Sousedi o mně musí mít dobré mínění :D
Včera jsem táhla nákup a jeden laškovný elektrikář slezl ze štaflí a jal se mě informovat, že má rád rozpustnou kávu:D "To určitě," odsekla jsem v duchu (nebo nahlas). Ten samý týpek se dneska při mém příchodu do vchodu zjevil ještě s dalším, mladším a sympatičtějším ;) Zapředli hovor na to, že by mohli štípačkami uštípnout ocásek mému psíkovi. "Tak to je fenečka, jo? A to je ještě mladá, žejo?" "V nejlepších letech," povídám. "Jako panička," smáli se hoši. Zapadla jsem do výtahu a vyprskla smíchy. A na vrtání jsem se tak nějak přestala zlobit :-))

Denní a taky trochu noční Praha

15. února 2011 v 20:15 | ichos
Je tomu přesně jeden rok, co bloguju, takže jupí jej, mám výročí. Za nápad děkuji Bezejmenné, jejíž blog mě k psaní insporoval:-) Mohla bych bilancovat, ale raději sem vložím pár fotek. O víkendu byla Praha obdařena sluníčkem, ale taky velkou zimou. Vyšly jsme si s mamkou a babi na Pražský hrad. Dojely jsme tradičně tramvají 22 ke Keplerovu gymnáziu a daly se směrem k Loretě. Tohle je Pohořelec.

.

Mamka se divila, že fotím Prahu (nejsem žádný turista, na Hradě jsem byla tisíckát), ale pravdu o blogu jsem si nechala pro sebe :) Vychutnaly jsme si pohled na Loretu. Kolem voněl svařák a kdosi poznamenal, že je to jak o Vánocích.

.
Pak jsme pokračovaly na Hradčanské náměstí, před nádvořím Pražského hradu se konalo střídání stráží. Hrozně dlouho jsem ho neviděla a byla nadšena jak malý Jarda:) Turisté zatleskali, my jsme se jaly radši shlížet na Prahu z vyhlídky. A zhlížet se v ní;) (viz dále)

.


Tady si povšimněte TGM, je to ten na piedestalu;).

.


Vyhlídka na Prahu. Moje oblíbené místo už od malička.

.

Pak jsme si vykračovaly Nerudovkou dolů a jelikož jsme stihly za tu chvilku promrznout, mamka zavelela k návštěvě čajovny U Zeleného čaje. Popily jsme (já rooibos), pojedly (já medovník) a hlavně -  probraly zase vše možné i nemožné ;-)

.

Rozloučím se pro dnešek nočním panoramatem. Zlatá Praha. Tak ahoj!

.

Přírodní rozpoložení

8. února 2011 v 21:34 | ichos
Bon soir!

Neodolala jsem už déle a spěchám sem vložit obrázky z včerejší procházky. Mám ráda kytky a stromy, ráda k nim čichám, koukám na ně a překvapilo mě, že ačkoli je ještě zima, v přírodě už se klubou náznaky jara. Modrá obloha člověku tak nějak vrací dobrou náladu, takže jsem v posledních dnech fungovala jako její "nasávač". Podívejte se, co mě nabíjelo a doufám ještě v dalších dnech nabíjet bude:-)

.
Kočičky na začátku února, jehnědy a já - na to všechno bulvy valící:)

.
Dostala jsem během procházky chuť na zmrzlinu, ale stánky s občerstvením u hostivařské přehrady byly ještě zavřené, i když by vzhledem k počtu procházejících měly slušné tržby. Byli jsme s milým bez zmzliny (já) a bez piva (on), ale zase jsme se vyhřívali  na lavičce a přemítali o nesmrtelnosti brouka. To jsme my, naše stinné stránky;).

.
.
Příroda je vážně úžasná, tahle vejmutovka taky. Zajímavé je, jak se příroda dere do města a vy z ničeho nic potkáte zajíce mezi paneláky nebo bažanta u silnice. Ráda to všechno pozoruju a někdy si přeju bydlet na venkově, kdy bych byla přírodě blíž.
Nakonec slíbená "jarní" fotka s hyacinty. Byla jsem před týdnem darovat krev a za odměnu jsem si koupila lampu v tomhle "království kutilů". Nemám moc ráda takové megaobchody, ale když se tam vloudí kus přírody, vždy mě to obměkčí:-)

.

Ve sněhu a u kořenů

3. února 2011 v 21:22 | ichos
.
.

.

Je to asi tak týden, co se u nás strhla sněhová vánice. Zrovna jsem se chystala do hospody na sraz s kamarády a hustě padající vločky mě dost odrazovaly. Pak jsem vyšla ven s tím, že nebudu baba a že přece chci ostatní vidět, tak včil co řeším. Bus se jako na potvoru neráčil dostavit, tak jsem šla pěšo. A naskytly se mi tyhle obrázky, a tak jsem té zimě trošku odpustila a říkala si, že není tak hrozná a vlastně i docela poetická. (Dneska sněžilo zase a už jsem zase nakrklá a chci jaro:D).

.Výše vidíte Nirvánu. No commnt:)
Slibuji, že příště sem dám jarní výjev (sice bude z hobbymarketu, ale co už ;), ale předtím ještě vydržte dvě zimní fotky. První jsem nazvala "Návrat ke kořenům" a druhou "Fenka s pocukrovaným čumákem". Moje psice se totiž velmi ráda válí ve sněhu, případně chytá sněhové koule a lítá jak šílená:-D
Tolik výstava u ichos.

Mějte se a smějte se!

.
.P.S. koukám, že ty horní fotky by se mohly líbit ufologům...