Červenec 2011

Holiday - in Prague and in HK

14. července 2011 v 19:51 | ichos
Prázdniny proudí a líbí se mi, i když už vlastně žádné nemám.
Mám večerní službu, pracuju z domova a docela si to užívám. Že jsem magor? Jen trochu. Rozumějte - asi týden nám nefungoval internet a já byla nucená pracovat u mámy, popř. zůstávat déle v práci. Ani jedno mi moc nesedělo, protože v robotě zažívám ponorkovou nemoc a občas jsem nejraději, když všichni mlčí a u mamky zase nemám počítač, na který jsem zvyklá. Tož to je polízanice. V úterý tu byl chlapík, který vyměnil modem, já se dvakrát podškrábla a bylo. Ale předcházely tomu peripetie (4 x volání na UPC, dohady o ceně a termínu, porucha systému objednávek technika). Děs běs, ale dost stížností.

Zatím nejlepší moment léta byl pro mě fesťák Rock for people. Na čtyři dny jsem se vypnula a stal se ze mě zpěvák a tanečník amatér. Pivo s příchutí citronu, boty od bláta a zalehnuté uši - ať si kdo chce co chce říká, jednou do roka to potřebuju. Někteří členové kapel mají takové charisma a nakažlivou energii...viz např. zpěvák německé kapely Beatsteaks - zde. Mám ráda ten celkem pomalý rozjezd fesťáku, kdy lidi jsou nejdřív trochu ostýchaví, ale ke konci už paří úplně všichni. Nejvíc nás dostávali Moraváci - ukecaní baviči, kteří udělali srandu tam, kde jí bylo třeba (viz 3hodinová fronta v dešti na kemp). Jeden den jsme zajeli do Hradce Králové trochu se zkulturnit, resp. dát si Kozla hezky do skla (to se skoro rýmuje), navštívit WC (WATER!!! closet) a posedět si na židlích s polštářkem. Chtěla jsem si prohlídnout architekturu města, ale nakonec na to nedošlo, protože poprchávalo. Stejně je ale HK půvabný, celkem si umím představit bydlet tam.

Tento týden jsme poseděly s kámoškami na Letné na pivu, kde se shromažďuje půlka Prahy, prostě všichni, kdo nikam neodjeli. Kupodivu je to ale celkem fajn místo. Dostala jsem od jedné slečny čtyřlístek za to, že jsem jí půjčila řetízek, pomocí něhož zodpovídala na nějaké otázky. Asi věštkyně...

Ale ačkoli si žiju docela dobře, už se moc těším, až vypadnu někam ven. A bude to brzo.

Festovalové publikum:)


Areál a kadibudky toi toi v pozadí