Hospodská story

18. listopadu 2011 v 14:40 | ichos |  Písání
Kapitola třetí
(předchozí dvě kapitoly najdete v rubrice Písání)

Kamil přichází do sídlištní hospody. Není to tady nic moc, jídlo tady měl snad dvakrát a ví, že už to nebude opakovat. Je tu zakouřeno, ale ne tolik, jak si to Kamil pamatuje z minula. Zajímavé je, že ačkoli si (velmi) rád zapálí, nesnáší zakouřené hospody. Chodí hulit před hospodu a doma si otevírá okno, a to ještě okno z chodby, aby měl doma hezky.
Usedne na bar a objedná si dvanáctku. Rozhlíží se kolem a nakonec zapřede hovor s barmankou. Je to holka, která vypadá že sem nepatří a taky že jo. Respektive taky že ne. Brzo se dozvídá, že Eliška chce studovat umění. Zatím jí ale od přijímaček pokaždé vykopli, a tak chodí prvním rokem na soukromou uměleckou. Po večerech si přividělává na baru. Eliška má roztahovací náušnici v uchu a batikované šaty. Vypadá pěkně, ale Kamil si uvědomí, že by to mohla být jeho dcera a tak se ani neurazí, když vidí, že barmanka se víc než jemu už věnuje další mladé holce u baru. Je to asi její kamarádka, následuje série smíchu, různých tónů a barev smíchu a pak oči vsloup a mrkání. Hotová škola neverbální komunikace. Nicméně děvčata si Kamila vůbec nevšímají a ten bere do ruky mobil a píše kamarádovi.

Radek dorazí za slabou hodinku a hned hlásí, že se nezdrží dlouho. Kamila to otravuje, ale podle jeho předpokladů (které se později naplní) Ráďa chytne slinu a zapomene na předsevzetí v podobě večeru s manželkou u Krause (rozuměj: páteční sledování Uvolněte se prosím v rodinném kruhu). Radek má dvě děti a pracuje jako referent na ministerstvu školství. Na rozdíl od Kamila se musí ohánět. Manželka je na mateřské, trpí migrénami, a tak Radek musí dělat docela dost domácích prací a podobně. Je vlastně jakýmsi mementem a hodně lidí, co Radka zná, by nechtělo dopadnout jako on. Kamila nevyjímaje.
První pivo do Radka zahučí docela rychle a hned je trochu sdílnější. Vykládá o nějakém programu na podporu sportu, který má teď na starosti a na který se využívají "děsně vychytaný technologie". Radek je hračička a dost se vyžívá v IT věcech, ale Kamil má řečí o práci docela dost z práce. Kouká tedy po slečnách vedle a přikyvuje. Radek ho praští nemoderním úřednickým kufříkem začne se smát pod vousy, které nemá. Babu by to chtělo, co? Na ministerstvu máme teď jednu nuvou kolegyni, ta by se ti líbila. Po pár pivech už jsou dohodnuti, že se Kamil nenápadně připojí k vánočnímu srazu Radkových lidí z práce. Naštěstí se na to na všechno zapomene, protože Radkova kolegyně má přítele - "rapla", který dost žárlí a navíc sama nesnáší kuřáky. Některé dohody mají prostě tu výhodu, že byly uzavřeny"pod parou" a nikdy se nenaplní.

Sedím na baru a kecám s kámoškou. Jsem ráda, že si našla tuhle práci na baru, protože poslední dobou dělala ve snaze vydělat si na soukromou uměleckou školu dělala různé blbiny. Pracovala třeba taky jako profesionální společnice, ale nechala toho, protože se ta profese začala blížit trochu něčemu jinému. Teď je na baru a já za ní po večerech chodím. Od vedle zaslechnu: "Ty vole, Kamile, ty si tak máš na co stěžovat. Tvůj život já bych bral. Prachy vole máš, kup si pořádnej byt a baba už se nějaká najde sama."
Jeden pohled vpravo a jsem doma. Kamil. Platonická láska Broni. Soused socek z domků. "Posloucháš mě vůbec? Si přesedni k pánům teda..." nafrní se Eliška a jde točit pivo. Tak si teda přesednu.
____________________________________
pokračování příště.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 18. listopadu 2011 v 17:15 | Reagovat

A to se nám to pěkně vyvíjí. :-)
To bylo velmi důmyslné, slečno spisovatelko. ;-)))

2 Romi Romi | Web | 21. listopadu 2011 v 9:42 | Reagovat

Docela jsem se pěkně začetla..super!

3 pavel pavel | Web | 21. listopadu 2011 v 16:37 | Reagovat

Kamil by neměl kouřit, pak už má menší výběr mezi babama.
Když se řekne Kamil, tak se mi vybaví heřmánek a tu jeho vůni prostě nesnáším. Víš proč? Denně ho pila moje ex. :D

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 22. listopadu 2011 v 21:48 | Reagovat

Početl jsem se.
I ten obrázek je pěkný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama