Srpen 2012

O tom, jak mě v práci všechno štvalo

28. srpna 2012 v 8:47 | ichos
U nás v práci se to jaksi rozkládá.
Přišla jsem po týdenní práci z domu, abych konstatovala, že bych se nejradši otočila na podpatku (kdybych nějaký měla) a mazala pryč. Nálada hrozná, někteří dostali pokutu, rozuměj nižší plat a neví, kvůli čemu. Jiní jsou přepracovaní.
Mně se podařilo odejít klasicky po 8,5 hodinách, tudíž nemám si nač stěžovat, ale přece... Nepopovídala jsem si s nikým, nezasmála se a takové prostředí mi nesedí, ať už je příčinou cokoli.
Navíc hulákání a bordel v openspace skutečně není ideální pracovní prostředí. Asi nejvyšší čas projet pracovní weby. Anebo být ráda za to, že mám práci? Peníze musí přistát na účtu, aby se z něj mohly rozletět do bytových družstev, obchodů s hadříky a cukráren. A propos včera jsem si udělala radost šedo-modro-žlutou sukní. Dnes to venku svítí, vytáhnu jí na vzduch.

Člověk si musí dělat radost, musí MÍT občas radost, aby z toho nezcvoknul.

Práce z domu má vliv na krční páteř

22. srpna 2012 v 14:51 | ichos
Šou s názvem Práce z domu pokračuje.
Jak jste minule podotkly, má to své klady. Člověk si půstí nahlas oblíbené rádio, vezmi letní šaty plážového stylu :) a jde se k počítači.
Jenže... Už mě bolí krční páteř, v práci mám asi pohodlnější židli. Musím pravidelně mít nádobí, protože mi to nedá, když jsem doma. A taky je mi smutno a pokecám si taky akorát se psem. Anebo na blogu. Navíc nám stále opravují výtah, a tak vnímám přítomnost dělníka za dvěřmi, který to tu trochu oživuje.

Ale hlavně - makám asi víc než v práci, mám na to totiž větří klid. Nedám si moc pauzu pokecem nebo procházkou ven, pracuju, aby mě nikdo nenařknul, že se doma flákám.

Večer usínám jako kotě domácí.

Je ti teplo, děvče?

21. srpna 2012 v 12:56 | ichos
Jsou dovolené, vedro a já makám jako šroub.
Kolega se patrně prochází úhlednými uličkami Lucemburku a já tu mám dřinu navíc. Dostali jsme kvůli hicům možnost dělat z domova. Hojně ji využívám, soustředím se a práce jde od ruky :) Taky jídelníček odpovídá pracovnímu tempu. Včera párky, toasty, vaječné chleby a krupicová kaše (!)

Ač pracující, vracím se do dětství a občas, když se dohaduju s kolegy, si připadám jako ve školce :-D