Září 2012

Vyklidněná ichos

8. září 2012 v 9:30 | ichos
Začala jsem chodit na jógu.
Není nad to si po dlouhém dni u počítače trochu narovnat záda a zaposlouchat se do relaxační hudby z kazeťáku v tělocvičně jedné sídlištní základky. Vede nás prošedivělý pán ve světle žlutých kalhotech a tričku, který má příjemný hlas a líbí se mi jeho styl "nikam se neženeme", "nesoutěžíme", "nikdo vás nehodnotí". Ležím si na karimatce a skrz řasy vnímám dvě lampičky, který v tělocvičně vytváří docela komorní atmosféru. A najednou, i když je těžky uvolnit se a jsem pořád trochu v křeči, se mi začnou vynořovat obrazy, třeba dřevěný domek u rybníka, zalitý sluncem, kde na zápraží stojí proutěný houpací křeslo. Takže jóga vypadá dobře :-)
Chodím tam s kamarádkou, které trošku leze na narvy, že se při cvičení zpívá "ooo chantí, ohm ohm" a taky že cvičitel je vegetarián a milovník Indie, který má svého mistra a tak. Ale slíbila, že bude chodit dál ;-) Rozhodně si nemyslím, že by to byl nějaký velký demagog nebo nás nutil, abychom ho následovali a všichni začali jíst placky se zeleninou a uctívat svého guru. Legrační bylo, když se nám svěřil, že se rozčílil na jednoho řemeslníka a že hrozně lituje toho, že se nedokázal ovládnout a zůstat v klidu. Zůstat v klidu po celý den? Pro mě (zatím) Mission Impossible!

A jinak - mým dvěma kamarádkám se narodily mimča. Obě děti jsou ve znamení panny, stejně jako já:-) A obě jsou parádní a neskutečně opravdoví. Takže až budu mít plný zuby rychlýho života v práci a jezdění metrem tucet stanic den co den, tak vím, jak na to ;-)

A nakonec holubí dům, jedno z prázdninových míst, co se mi líbilo. Najdete ho kousek od hory Říp. Tak vrkúúú